ŽEMĖ

VANDUO

ORAS
           

         


Vasaros rogučių trasa Anykščiuose- pramoga visai šeimai

 xteam
 
Nuo rugsėjo mėnesio Anykščiuose, ant Kalitos kalno, atidaryta ir sėkmingai veikia pirmoji Lietuvoje vasaros rogučių trasa. Tai puiki aktyvaus poilsio alternatyva visai šeimai. Vasaros rogučių trasa kol kas vienintelė tokia Lietuvoje. Panašią trasą turi latviai Siguldoje. Tačiau Anykščių trasa yra dvibėgė ir žymiai modernesnė. 

Galima tik pagirti anykštėnus ir miesto valdžią, kuri nepabūgo sunkmečio ir sėkmingai įgyvendino naują projektą, į Anykščius pritraukiantį dar daugiau turistų. Kaip tvirtino trasą aptarnaujantis personalas, tai labai populiari pramoga tiek tarp suaugusiųjų, tiek tarp vaikų. Vasarą buvo be galo daug lankytojų, svečių iš užsienio, todėl dažnai reikdavo net pratęsti darbo laiką.

Šiuo metu dėl pasibaigusių atostogų ir atvėsusio oro lankytojų srautas yra sumažėjęs. Dabar aktyvaus poilsio ir renginių sezonas Lietuvoje yra šiek tiek aprimęs, todėl siūlome nuvažiuoti į Anykščius ir išbandyti rogučių trasą. Nusivilti tikrai neteks. Visi važiavusieji išlipa švytinčiais ir patenkintais veidais.

Pramoga yra saugi net ir nedideliems vaikams. Tiesa, vaikučiams iki 3 metų važiuoti draudžiama, o neturintiems 8 metų galima pramogauti tik kartu su suaugusiais. Netrokštantieji itin aštrių pojūčių, neprivalo nuo kalno leistis maksimaliu greičiu. Į kiekvienas roges įmontuota stabdžių sistema, tad važiavimo greitį galima lengvai reguliuoti patiems. Nors trasoje esama kilpų, iškristi iš rogių neįmanoma.

Visą eismą nuolatos prižiūri ir reguliuoja keli darbuotojai. Į vienas rogutes lengvai telpa du suaugę žmonės. Nusileidus nuo kalno, jums net nereikia išlipti. Rogutės kartu su ekipažu pakeliamos į kalną ir jūs vėl galite leistis žemyn.

xteam
 
Vienas nusileidimas suaugusiam kainuoja 5 Lt, vaikui iki 12 metų- 4 Lt. Perkant daugkartinį bilietą kainos žymiai mažesnės. Vaikai iki 6 metų pramogauja nemokamai. Norintieji gali užsisakyti pasivažinėjimą ir ne darbo metu. Tuomet reikia kreiptis telefonu +370 698 73879.

Jei tik leis oro sąlygos, vasaros rogučių trasa veiks visą sezoną. Esant stipriam lietui ar šlapdribai, dvigubai pailgėja rogių stabdymo laikas, todėl važiuoti nesaugu ir dirbti draudžiama. Darbuotojai tikisi, kad žiemą šios pramogos populiarumas vėl įgaus pagreitį. Rogutės yra keliasdešimt metrų nuo slidinėjimo trasos. Galbūt pavargę slidininkai norės pailsėti ir slides pakeisti į rogutes.

Šiuo metu rogučių trasa dirba kiekvieną dieną, išskyrus pirmadienį, nuo 10:00 iki 17:00.


Rogučių trasa savivaldybei atsėjo  700 tūkst.litų. Anykščių rogučių trasos ilgis - 380 metrų, aukščio skirtumas tarp aukščiausios ir žemiausios vietos - 40 metrų, didžiausias rogučių pasiekiamas greitis - 40 kilometrų per valandą. Aukščiausiose vietose trasa nuo žemės pakilusi penkis metrus. Ir jos įrenginiai, ir rogutės pagamintos Vokietijoje. Vienu metu trasoje gali važinėti 12 dviviečių rogių.

 2009-11-16  
   xteam
Vardas:*
E-paštas:
Komentaras:*

Akcija

Wake shop
Snow shop 

 


Reklama